Ayşe Yonca Baltaoğlu

Kariyerine reklam alanında başladı. Fakat hemen sonra yeni medyalar ve interaktif pazarlama alanına fokus oldu. Özellikle bütün internet çözümlerini kombine ederek daha etkili şekilde kullanma konusuna odaklandı.

  • 2003-2005 Doğan Online’da Pazarlama Müdürü olarak www.ekolay.net , www.medyanet.net , www.arabam.com , www.bigpara.com , http://www.ogocu.com , http://www.cominicom.com, gibi pek çok markayı şemsiyesi altında barındıran DOL için çalıştı.
  • 2006  Kurumsal Ses Erişimi ve Kurumsal İnternet Erişim hizmetleri veren DOĞAN İLETİŞİM ‘de Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya devam etti.
  • 2007’de şuan hala Türkiye’nin en büyük reklam networkü olan MEDYANET’e www.medyanet.com.tr Pazarlama Koordinatörü olarak atandı.
  • 2008’de Doğan Portal’de www.dol.com.tr İş Geliştirme/Planlama ve Pazarlama Koordinatörü olarak çalıştı.
  • 2009’da CNN TÜRK TV’ye Kurumsal İletişim Direktörü olarak geçti.

Kurumsal İletişim ekibi ile birlikte çalıştığı başlıca alanlar, pazarlama iletişimi, araştırma, sponsorluklar, marka yönetimi, pr ve basın iletişimi, iç iletişim, ekran yüzlerinin stil-kostüm çalışmaları olarak özetlenebilir.

CNN TÜRK TV’nin Pazarlama İletişimi çalışmalarının yanında, Cnnturk.com tarafında ve DTV İnteraktif Bölümü ile değerli markalı içeriğin dağıtım kanallarının artırılması , aplikasyonlar, Sosyal Medya kullanımı, API’ler, markalı içeriklerinin engagement modellerinin geliştirilmesi, TV, internet, mobil medya ve farklı uygulamalar birlikte etkili kullanımı  gibi konulara  yani medya ve yeni medyaya fokusu devam etmektedir.

http://twitter.com/biyonikfirfir