Hanzade Doğan Boyner

Hanzade Doğan Boyner London School of Economics’ten ekonomi dalında lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, Londra’da Goldman Sachs International’ın İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu’nda finansal analist olarak çalıştı, bu süre içinde şirket satınalma ve birleşme konularında deneyim kazandı.

1999′da Columbia Üniversitesi’nden MBA derecesi alan Hanzade Doğan Boyner, aynı sene Türkiye’ye döndü ve İnternet servis sağlayıcısı Doğan On-Line şirketini kurdu. Doğan On-Line çok kısa bir sürede Türkiye’nin lider servis sağlayıcısı oldu.

Hanzade Doğan Boyner halihazırda, portföyünde Milliyet, Posta, Vatan ve Fanatik gazeteleri bulunan Doğan Gazetecilik ile Türkiye’nin en büyük petrol dağıtım şirketi Petrol Ofisi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Hanzade Doğan Boyner, Dünya Gazeteciler Birliği (WAN) Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Global İlişkiler Forumu Kurucu Üyesi, ayrıca Brookings Enstitüsü Uluslararası Danışma Konseyi (IAC), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Genç Başkanlar Organizasyonu (Young Presidents’ Organization – YPO) ve Kadın Girişimcileri Derneği üyesidir.

Girişimlerinin bir parçası olarak, Türkiye’nin en başarılı sosyal sorumluluk projelerininden birini “Baba Beni Okula Gönder” kampanyasını yürütmektedir. Kız çocuklarının eğitiminin önündeki engelleri kaldırmayı hedefleyen bu proje için, beş yılda 32 milyon TL’nin üzerinde miktarda bağış toplanmış, burs, yatakhane ve eğitim programlarına yatırılmıştır.

Doğan Boyner Fortune dergisi tarafından 2007 yılında dünyada etkili iki Türk kadından biri olarak gösterilmiştir.

Doğan Boyner, evli ve bir çocuk annesidir.