Levent Soygur

WON Kurucu Ortak

14 yıl Coca-Cola Satış ve Pazarlama departmanlarında çeşitli roller alan ve en son iki görevinde “Marka Varlıkları Gurup Müdürü” ve “İş Geliştirme Müdürü” olarak görev yapan Levent Soygür Ağustos 2010 da Coca-Cola dan ayrılarak “WON Spor Eğlence Pazarlama Danışmanlık ve Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti.” ni kurdu.
İlgi alanı olarak en büyük ortak küme olan “Spor ve Eğlence” platformlarını doğru kurgulayarak markaların mesajlarını kullanıcıları ile en etkin şekilde buluşturmayı ve bunu yaparken de görenlerin “neden?” yerine “neden olmasın!” dediği fikirler ve uygulamalar geliştirmek “WON” için varoluş sebebi.

1972 de Ankara’da doğan Levent Soygür, ODTÜ İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Coca-Cola’da işe satışta “Satış Temsilcisi” olarak başladı.Sırasıyla “Satış Müfettişi”, “Kanal Geliştirme Müfettişi”, “yerinde tüketim noktaları müdür yardımcısı” ve “Bölge Satış Müdürü” görevlerini üstlendikten sonra 2001 de Coca-Cola Pazarlama bölümüne “Lokal Pazarlama Koordinatörü” olarak transfer oldu ve İstanbul’a yerleşti.

Coca-Cola Pazarlama içinde lokal pazarlamadan sonra sırasıyla “Coca-Cola Marka Müdür Yardımcılığı”, “Coca-Cola Marka Müdürlüğü” görevlerini yürüttü. Bu görevleri yürütürken aynı zamanda bir dönem marka adına McDonald’s ilişkilerini ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde’ki Coca-Cola operasyonlarını takip eden roller üstlendi.

Takip eden süreçte, Coca-Cola Pazarlama’da Pazarlama Varlıkları (Marketing Assets) Grup Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevinde müzik, futbol ve dijital platformun marka yararına en etkin şekilde kullanımı için ekip arkadaşlarıyla birlikte stratejilere ve uygulamalara yön vermeye çalıştı.

Spor ve Eğlence’nin Pazarlama Varlıkları içinde önemi…

Aynı zamanda Avrupa Birliği ülkeleri için pazarlama programları ve stratejiler geliştiren bir ekibin üyesiydi.

Coca-Cola “İş Geliştirme Müdürü” olarak görev yaptığı dönemde de tüketici ihtiyaçlarının nasıl değiştiğini, gelecekte içecek kategorisinde önemli rol oynayacak kategorilerin neler olduğunu anlamaya ve bunlarla ilgili stratejiler ve uygulama planları geliştirmeye çalıştı.

Her sene üniversitelerde misafir konuşmacı olarak öğretilerini öğrencilerle paylaşmaya çalışan Soygür, bazı organizasyonlarda da profosyonellerle bunları paylaşma fırsatı buluyor.

Kendini güçlü hissettiği tarafları arasında olaylara ve olgulara analitik yaklaşabilmek, kavramları görselleştirerek içselleştirmek, hayatın içinde olmak, gözlemlemeyi sevmek, sonuç odaklı ve cesaretli olmak, aklını ve hislerini doğru karışımlarla kullanıp karar alabilmek, hayatın değerlerini ıskalamamaya çalışmak, kurumsal hayatın iyi taraflarını özümserken onun şekillendirdiği kalıp insanlardan olmamak, öncelikleri tespit edebilmek, hedefleri yenilemek, motivasyon verebilmek ve liderlik yapabilmek, insan ilişkileri ve network yönetimi var.

KİTAPLARI:
Biraz Hikaye Biraz Şiir
Goa Yayınları