Hakan Senbir

Marka Stratejisti

Reklam sektöründe geçen 20 yılın ardından, Marka Stratejisti olarak bağımsız çalışmaya başladı. Reklamcılık kariyerindeki son işi “Feel like a star” stratejisini yazdığı Türk Hava Yolları Kevin Costner dünya lansmanıdır.

Bağımsız çalışmaya başladıktan sonra MUST adlı bir strateji modeli yarattı ve müşterilerine bu modelle stratejiler yazıyor. Danışman ifadesini sevmiyor. Kurum ve markaların içine giriyor, sorunlarını tanımlıyor, strateji yazıyor, fikir ve projeler üretiyor.

On yıldır Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak “Tüketici davranışları” ve “Yaratıcı süreçte lateral düşünme” dersleri veriyor.

İnteraktif dünya ile uzun yıllardır iç içe olan Hakan Senbir, 2006 yılından beri Interaktif Pazarlama Zirvesi’nin marka stratejisti ve Project House’un icra kurulu üyesidir.

Öte yandan romanlar ve denemeler yazmaya devam eden Hakan Senbir’in “Kentlerin Kraliçesi” adlı bir romanı, “Z son insan mı” ve “Mücadele eden herkes için strateji” adlı iki denemesi olmak üzere bu güne dek yayınlanan üç kitabı var. Senbir şu anda bir roman bitirmek üzere.

Hakan Senbir iş anlayışını “Sıcak Profesyonellik, Sürdürülebilir Eğitim, Yaratıcılık ve Sonuç Odaklılık” olarak özetliyor. Pink Floyd’a, gitarına, Galatasaray’a, kızına ve ailesine tutkun.